IMAGE آیا شما عوارض تفکیک ملک خود را پرداخته اید؟
جمعه, 29 آذر 1398
یکی از مواردی که بسیاری از خریداران و حتی فروشندگان... ادامه مطلب ...
IMAGE اطلاعیه در خصوص انتقال اسناد پلاک 89 اصلی حوزه ثبتی دماوند
پنج شنبه, 16 مرداد 1399
به اطلاع کلیه خریداران محترم املاک واقع در محدوده پلاک... ادامه مطلب ...
IMAGE اهمیت عوامل فنی در هنگام انتخاب و خرید ویلا در آبسرد
دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399
بسیاری از ما از تکان های ناگهانی و شدید زلزله هراس... ادامه مطلب ...
IMAGE بدون تحقیق و مشورت در آبسرد ملک نخرید
دوشنبه, 09 دی 1398
این روزها خرید ملک در آبسرد اندکی دشوار شده چرا که از... ادامه مطلب ...
IMAGE بدون مشورت با کارشناس متخصص در دماوند ملک نخرید
پنج شنبه, 22 آبان 1399
تنظیم قرارداد خرید و فروش املاک امری تخصصی است، اما... ادامه مطلب ...

مراقب چک های برگشتی فروشنده باشید/ضرورت توجه به متن مبایعه نامه های قبلی فروشندگان املاک با توجه به رای دیوان عالی کشور

مراقب چک های برگشتی فروشنده باشید/ضرورت توجه به  متن مبایعه نامه های قبلی فروشندگان املاک با توجه به رای دیوان عالی کشور

روز سه شنبه 4 خرداد 1400، هیات عمومی دیوان عالی کشور اقدام به صدور یک رای وحدت رویه کرد  که برای معاملات وقراردادها (خصوصا قراردادهای املاک) بسیار  مهم تلقی می شود.

طبق این رای وحدت رویه که درحکم قانون بوده و من بعد برای  همه مراجع قضایی لازم الاجراء خواهد بود ،چنانچه یکی از چک‌های خریدار توسط فروشنده برگشت بخورد ، اگر طرفین درقرارداد شرط کرده باشند :«در صورت برگشت شدن چک، معامله فسخ است»، معامله آنها فسخ  شده و ملک  مورد معامله به فروشنده برمی گردد و اگر ملک مورد معامله  بعد از خرید و قبل از فسخ  توسط خریدار اول به اشخاص دیگری فروخته شده باشد، معامله او با خریداران بعدی باطل و ملک باید به فروشنده اول عودت شود.

ادامه مطلب: مراقب چک های برگشتی فروشنده باشید/ضرورت توجه به  متن مبایعه نامه های قبلی فروشندگان املاک با توجه...

بدون مشورت با کارشناس متخصص در دماوند ملک نخرید

بدون مشورت با کارشناس متخصص در دماوند ملک نخرید

تنظیم قرارداد خرید و فروش املاک امری تخصصی است، اما مشاوران املاک اگرچه امین هستند و حقوق دو طرف را معمولاً در نظر می‌گیرند،اما متخصص در امر سند نیستند به همین خاطر توصیه می‌شود خریداران ملک از مشاوران حقوقی کمک بگیرند تا دچار کلاهبرداری احتمالی یا سند‌های غیررسمی و جعلی نشوند.

ادامه مطلب: بدون مشورت با کارشناس متخصص در دماوند ملک نخرید

نحوه صحیح و قانونی تحویل زمین-ویژه منطقه آبسرد

نحوه صحیح و قانونی تحویل زمین-ویژه منطقه آبسرد

مواد 367 تا 389 قانون مدنی به یکی از مهمترین آثار عقد بیع یا همان خرید و فروش اشاره داشته و به تشریح مبحث تسلیم مبیع می پردازد.
تحویل مبیع(تسلیم و قبض مبیع) در رابطه با اموال غیر منقول و بویژه املاک تابع شرائط خاصی بوده و به همین دلیل قانونگذار تدابیر خاصی را در این مورد در نظر گرفته است ولی بطور کلی قانون و قانونگذار جهت رفع ابهام از نحوه تسلیم مبیع با توجه به کمیت و کیفیت مبیع نحوه آن را تابع عرف محل قرار داده و ماده 369 قانون مدنی بیان می دارد:« تسلیم به اختلاف مبیع به کیفیات مختلفه است و باید به نحوی باشد که عرفاً آن را تسلیم گویند»

ادامه مطلب: نحوه صحیح و قانونی تحویل زمین-ویژه منطقه آبسرد

اطلاعیه در خصوص انتقال اسناد پلاک 89 اصلی حوزه ثبتی دماوند

اطلاعیه در خصوص انتقال اسناد پلاک 89 اصلی حوزه ثبتی دماوند

به اطلاع کلیه خریداران محترم املاک واقع در محدوده پلاک ثبتی 89 اصلی حوزه ثبتی دماوند و فرعی های مجزا شده از آن پلاک شامل مناطق هومند آبسرد(فاز یک و دو) و مناطق کوی پزشکان و 60 هکتاری -بخش شمالی هومند وادان- هومند کوهان و کردر(الهیه) و بخش هائی از غرب خیابان همت(هومند لومان)می رساند با عنایت به اینکه از ابتدای مرداد ماه سال جاری(1399)کلیه نقل و انتقالات قطعی در دفاتر اسناد رسمی نسبت به این پلاک و فرعی های مفروز و مجزی شده از آن پلاک، نیازمند استعلام رسمی وضعیت زمین از اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند می باشد و به همین دلیل و با توجه به اینکه در بسیاری از قطعات واقع در این پلاک ساخت و ساز صورت گرفته و عملاً امکان اخذ استعلام در خصوص این قطعات وجود ندارد لذا در حال حاضر نسبت به قطعات دارای بنا امکان انتقال سند رسمی انتقال(سند قطعی غیر منقول) وجود نداشته و تا اطلاع ثانوی نیز این مساله به قوت خود باقی می باشد.

ادامه مطلب: اطلاعیه در خصوص انتقال اسناد پلاک 89 اصلی حوزه ثبتی دماوند

یادآوری چند نکته مهم در رابطه با بهره گیری از خدمات ما

یادآوری چند نکته مهم در رابطه با بهره گیری از خدمات ما

بسیاری از دوستان عزیزی که قصد کسب اطلاعات در مورد نحوه سرمایه گذاری در بخش املاک شهر آبسرد و خرید ملک و همچنین بهره مندی از خدمات این مرکز را دارند،با ما تماس گرفته و با طرح سئوالات کلی و مبهم در مورد خرید ملک در منطقه آبسرد خواهان کسب اطلاعات دقیق در مورد سئوالات کلی خود می باشند که این نحوه پرسش و پاسخ فقط و فقط باعث سردرگمی خود ایشان و ضایع شدن حق سایر افراد و همچنین مانعی برای خدمات رسانی بهتر ما می گردد لذا در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان یادآوری چند نکته لازم و ضروری بنظر می رسد:
1-خرید ملک در منطقه آبسرد و بطور کلی شهرستان دماوند مستلزم بررسی میدانی فراوان در خصوص ملک مورد نظر و مشاهده عینی و حضوری اسناد و مدارک آن ملک می باشد که بطور قطع این مهم از طریق تلفن و تلگرام و واتساپ برای ما مقدور نیست.
2- بررسی مشکلات حقوقی در همه زمینه ها مستلزم بررسی کلیه اسناد و مدارک و ریشه یابی مشکلات و پیدا کردن یک راه حل برای یک مشکل حقوقی مستلزم چند ساعت صحبت حضوری و بررسی اسناد و ادله می باشد که چنین کاری تلفنی اصلاً امکانپذیر نمی باشد.
3- اگر قصد گرفتن قیمت املاک را دارید حتماً و حتماً بصورت حضوری به مشاورین املاک منطقه مراجعه نموده و قیمت و موقعیت املاک را با هم مقایسه نموده و پس از دیدن و بررسی چند مورد در مورد خرید تصمیم بگیرید.
4-در منطقه آبسرد عموماً گرفتن قیمت املاک بصورت تلفنی عرف نبوده و اطلاعات درستی به خریدار منتقل نمی گردد پس اگر می خواهید خرید مطمئنی داشته باشید حتماً به این شهر تشریف آورده و از نزدیک موارد را بررسی کنید.

در انتها خرید خوبی را برای شما عزیزان آرزو داریم

اهمیت عوامل فنی در هنگام انتخاب و خرید ویلا در آبسرد

اهمیت عوامل فنی در هنگام انتخاب و خرید ویلا در آبسرد

بسیاری از ما از تکان های ناگهانی و شدید زلزله هراس داریم و تقریباً همه ما از تبعات زلزله و خرابی های بعد از آن واقعاً می ترسیم ولی آیا واقعاً این ترس و هراس ما از زلزله در نحوه تصمیم گیری ما برای خرید ویلا موثر است؟
تجربه ثابت کرده بیش از 99 درصد خریداران ویلاهای آبسرد در هنگام انتخاب و خرید، فاکتورهایی نظیر قیمت،امکانات و انشعابات،راه های دسترسی ،وجود استخر، شکل نما و... را به عنوان ملاک اصلی انتخاب و خرید در نظر گرفته و به هیچ عنوان به مبحث بسیار مهم استحکام بنا و مقاومت ساختمان در برابر زمین لرزه توجه ای ندارند.

ادامه مطلب: اهمیت عوامل فنی در هنگام انتخاب و خرید ویلا در آبسرد