IMAGE آیا شما عوارض تفکیک ملک خود را پرداخته اید؟
جمعه, 29 آذر 1398
یکی از مواردی که بسیاری از خریداران و حتی فروشندگان... ادامه مطلب ...
IMAGE اطلاعیه در خصوص انتقال اسناد پلاک 89 اصلی حوزه ثبتی دماوند
پنج شنبه, 16 مرداد 1399
به اطلاع کلیه خریداران محترم املاک واقع در محدوده پلاک... ادامه مطلب ...
IMAGE اهمیت عوامل فنی در هنگام انتخاب و خرید ویلا در آبسرد
دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399
بسیاری از ما از تکان های ناگهانی و شدید زلزله هراس... ادامه مطلب ...
IMAGE بدون تحقیق و مشورت در آبسرد ملک نخرید
دوشنبه, 09 دی 1398
این روزها خرید ملک در آبسرد اندکی دشوار شده چرا که از... ادامه مطلب ...
IMAGE بدون مشورت با کارشناس متخصص در دماوند ملک نخرید
پنج شنبه, 22 آبان 1399
تنظیم قرارداد خرید و فروش املاک امری تخصصی است، اما... ادامه مطلب ...

بدون مشورت با کارشناس متخصص در دماوند ملک نخرید

بدون مشورت با کارشناس متخصص در دماوند ملک نخرید

تنظیم قرارداد خرید و فروش املاک امری تخصصی است، اما مشاوران املاک اگرچه امین هستند و حقوق دو طرف را معمولاً در نظر می‌گیرند،اما متخصص در امر سند نیستند به همین خاطر توصیه می‌شود خریداران ملک از مشاوران حقوقی کمک بگیرند تا دچار کلاهبرداری احتمالی یا سند‌های غیررسمی و جعلی نشوند.

خریداران ملک باید از مالک رسمی، خریداری کنند، در حال حاضر تقریباً اکثر املاک در همه نقاط ایران دارای پلاک ثبتی هستند، لذا باید ملک را از کسی بخریم که سند رسمی به نام اوست. گاهی افراد در مطالبه سند رسمی تعارف می‌کنند و این کار ممکن است باعث پشیمانی شود.

حال اگر کسی مدعی شد وکیل مالک ملک است، باید حتما وکالت نامه رسمی داشته باشد و اگر کسی مدعی نسبت خانوادگی شد یا اعلام کرد نماینده مالک است، نباید پذیرفت، زیرا برای قانون و دادگاه مالک اهمیت و موضوعیت دارد و غیر از او ادعا‌های مطرح شده،شنیده نمی‌شود.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد دانش حقوقی ندارند، و از آن مهمتر با وضعیت ثبتی و حقوقی املاک در شهرستان دماوند و مناطق آبسرد و کیلان و... آشنائی چندانی ندارند لذا بهتر است برای خرید املاک در این منطقه یک حقوقدان مسلط به وضعیت ثبتی و حقوقی منطقه مشورت کنید.
همچنین افراد حتما در هنگام قرارداد، باید بند‌هایی را که در آن ذکر شده است، به طور کامل مطالعه کنند تا دچار ضرر نشوند.
گاهی مالک به وکیل خود وکالت کاری می‌دهد و بنابراین وکیل تنها حق گرفتن پایان کار و استعلام شهرداری دارد، ولی حق فروش ندارد. خریدار باید به این موارد توجه کند و اگر کار به دادگاه و قانون کشیده شود، ممکن است دچار چالش شود.

توجه داشته باشید هر چند مشاوران املاک امین طرفین معامله هستند و حقوق دو طرف را در نظر می‌گیرند، اما متخصص در امر سند و امور ثبتی نیستند و به همین جهت خریداران بهتر است از مشاورین حقوقی کمک بگیرند.

فراموش نکنید که سابقه خاص ثبتی برخی از پلاک های شهرستان دماوند(بویژه در منطقه هومند وادان) ضرورت مشورت با متخصص ثبتی و حقوقی را به شدت ایجاب نموده و ریسک معامله را برای شما به نحو چشمگیری کاهش خواهد داد.